Salı , 16 Ekim 2018
HABERLER
ANASAYFA / SÖYLEŞİLER / "Kaliteli ve Hızlı Üretim Yapmak Zorundayız"

"Kaliteli ve Hızlı Üretim Yapmak Zorundayız"

ROTOGRAFİK AMBALAJ GENEL MÜDÜRÜ GÖKHAN GÖKBAYRAK

Rotografik şu anda bulunduğu konuma gelebilmek için nasıl süreçlerden geçti? Kısaca anlatır mısınız?

Rotografik ambalaj ilk üretimine 2008 yılında Kıraç’ta 500 m2 büyüklüğündeki yerinde başladı. Başlangıç yılı olması sebebiyle ilk zamanlar üretim kapasitemizin çok az bir kısmını kullandık.  Fakat daha sonraki yıllarda yapmış olduğumuz kalıp ve makine yatırımları ile üretim kapasitemizi günden güne kademeli bir şekilde arttırıyoruz.

Verdiğiniz hizmetler ve çalışmalarınız hakkında biraz bilgi verir misiniz? Ürün yelpazenizi anlatır mısınız?

Rotografik ambalaj daha çok gıda sektörüne ambalaj malzemesi üreten bir firma olup, üretmiş olduğumuz ürünler daha çok günlük tüketilen alanlarda kullanılan ürünlerdir.   Örnek verecek olursak ayran kapakları, labne peynir folyoları, çikolatin folyoları, reçel folyoları, bardak su folyoları ve bardak su folyoları bunlardan sadece birkaçıdır.
 
Piyasaya sunulacak yeni bir ürün ya da yeni proje çalışması var mı? Biraz bahsedebilir misiniz?

Yakın zamanda piyasaya yeni bir ürün çıkaracağız. Bununla alakalı çalışmalarımız son hızla devam etmektedir.
 
Gıda sektörüne yönelik çözüm önerileri sunuyorsunuz. Gıda ambalajı özellikle dikkat edilmesi gereken unsurların başında geliyor. Siz bu konuyla ilgili neler söylerisiniz? Müşterilerinize satın almalarda nelere dikkat etmelerini önerirsiniz?

Gıda sektörüne yönelik çalıştığımızdan dolayı diğer sektörlere göre daha dikkatli kaliteli ve hızlı üretim yapmak zorundayız. Göstermiş olduğumuz bu hassasiyet bize müşteri memnuniyeti olarak geri dönmektedir.
 
 Teknolojik gelişmeleri takip ediyor musunuz? AR-GE konusunda ne gibi çalışmalarınız var?

Teknolojik gelişmeleri çok yakından takip ediyoruz. Kendi sektörümüz ile alakalı yeni üretilen yardımcı ürünleri olabildiğince kullanmaya çalışıyoruz. Bu doğrultuda partner firmalarımızla uyum içerisinde birlikteliğimizi devam ettiriyoruz.
 
Müşterilerinize satış sonrası destek amacıyla ne gibi hizmetler veriyorsunuz?

Kendi üretmiş olduğumuz ürünler ile alakalı satış sonrası destek hizmetini çok fazla vermiyoruz.  Çünkü ürünler üretilmeden önce müşterilerimizin istemiş oldukları teknik spektler doğrultusun da ürünler ürettiğimiz için satış sonrası teknik destek vermeye bu zamana kadar ihtiyaç duyulmadı. İhtiyaç duyulduğu takdirde üretim ekibimiz bu desteği sonuna kadar vermeye hazırdır.
 
Rotografik şu anda planladığı konumda mı? Geleceğe dönük hedefleriniz neler?

Rotografik Ambalaj şu anki durumuna çok hızlı bir şekilde gelmedi zamanla ve doğru yatırımlar ile kaliteli ve profesyonel ekibi ile arzuladığı hedeflere kademe kademe ulaşmaktadır. Yapmış olduğu yeni yatırımlar ile ülkemizin hedeflediği 2023 yılı 500 milyar dolar ihracat rakamlarında elinden geldiğince ihracatını arttırmaya gayret göstermektedir.
 
Neden Rotografik tercih edilmeli? Sizi rakiplerinizden ayıran özellikleriniz nelerdir?

Aslında bu sorunun direkt olarak muhatabı Rotografik değil,  müşterinin kendisi olduğunu düşünüyoruz. Çünkü istemiş olduğu malı zamanında eksiksiz kaliteli ve uygun fiyatla alan müşteri neden Rotografik Ambalaj tercih edilmeli sorusunun direkt kendisidir.

Türkiye’de sektörü şu anda içinde bulunduğumuz koşulları da göz önünde bulundurarak değerlendirirsek neler söyleyebiliriz?

Flexible ambalaj kavramı çok geniş bir yapıya sahiptir. İçerisinde bulunduğumuz alüminyum folyo grubu bu dallardan sadece bir tanesidir. bu ürün grubunda üretim yapan diğer firmaların yapması gereken en önemli şeylerden biri ihracat rakamlarını arttırmaları buna paralel üretim kapasitelerini de genişletmeleridir. 
 
Son olarak eklemek istedikleriniz neler?

Rotografik Ambalaj olarak sektörde çok eski olmamamıza rağmen kısa sürede edinmiş olduğumuz tecrübe ile sektördeki firmaların daha çok yurt dışına açılmalarını tavsiye eder.  Teşekküreler ederim.

0 YORUM

YORUM YAPIN

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER BAŞLIKLAR