Salı , 16 Ekim 2018
HABERLER
ANASAYFA / FUARLAR / BeautyEurasia Fuarı106 ülkeden 10.000’den fazla ziyaretçiyi ağırlamaya hazırlanıyor !

BeautyEurasia Fuarı106 ülkeden 10.000’den fazla ziyaretçiyi ağırlamaya hazırlanıyor !

14. Uluslararası Kozmetik, Güzellik ve Kuaför Fuarı - BeautyEurasia, 12 – 14 Nisan 2018’de İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenleniyor.

BeautyEurasia Fuarı106 ülkeden 10.000’den fazla ziyaretçiyi ağırlamaya hazırlanıyor !

3 gün boyunca sürecek fuarda birbirinden renkli şovların yanı sıra güzellik trendlerinden markasürdürülebilirliğine, franchise ve perakende zincir fırsatlarından yasadışı kozmetik ürünlerle mücadeleye kadar sektöre yön verecek pek çok konu farklı panel ve oturumlarda masaya yatırılacak.

İlgi çekici oturumların yanı sıra ünlü isimleri de ağırlamaya hazırlanan BeautyEurasia Fuarı’nda moda tasarımcısı Ivana Sert de kendi adını taşıyan markasının yeni ürünü Heart Breaker rujlarının tanıtımını yapacak ve fuarın ikinci günü düzenleyeceği oturumda da güzellik sırlarını ve güzellik trendlerini ziyaretçilerle paylaşacak.

Türkiye’nin lider sektörlerinde lider fuarlar düzenleyen ITE Turkey bünyesinde yer alan Platform Uluslararası Fuarcılık tarafından organize edilen ve Avrasya Bölgesi’nin en büyük kozmetik fuarı olan 14. Uluslararası Kozmetik, Güzellik ve Kuaför Fuarı - BeautyEurasia; 12 – 14
Nisan 2018 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleşecek.

Dünyanın dört bir yanındaki üretici ve tedarikçilerin ürün, hizmet ve teknolojilerini bir araya getirecek BeautyEurasia, kozmetik, güzellik ve kuaför ürünlerinin yanı sıra stant etkinlikleri ile de renkli görüntülere sahne olacak. BeautyEurasia fuarında her yıl olduğu gibi bu yıl da ayrıca
Ekonomi Bakanlığı’nın desteğiyle Yurtdışı Alım Heyeti programı uygulanacak.

Yasadışı Kozmetik ile mücadele konuları BeautyEurasia’da konuşulacak. Fuarın ilk günü olan 12 Nisan’da sektöre dair pek çok önemli konu konusunun uzmanları tarafından tartışılacak. Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu Denetim Hizmetleri Başkan Yardımcısı Fatih Tan ile Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu Kozmetik Denetim Daire Başkanı Sibel Gürer’in konuşmacı olduğu ‘Kozmetik Firmalarının Denetim Süreçleri’ oturumunda
kozmetik ürün tanıtım faaliyetlerine yönelik denetimler ve sağlık beyanı denetimleri konuları ele alınacak.

İlk günün ikinci oturumu olan ‘Yasal Mevzuatlar Oturumu’nda ise Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu (TİTCK) ile firmalar arasındaki iletişim ve koordinasyon, kozmetik firmalarının kalifiye eleman eksiklikleri ve eğitimi, tüketicinin kozmetik bilincinin arttırılması ile yeni başlatılan Ürün
Takip Sistemi’nin (ÜTS) etkin kullanımı gibi önemli konular konuşulacak.

İlk günün son oturumunda ise ‘Yasadışı Kozmetiklerle Mücadele’ konusu ele alınarak kayıt dışı/merdiven altı kozmetik firmalarının incelenmesinden çıkarılan dersler ile kozmetik firmalarının saha denetim prosedür ve süreçleri masaya yatırılacak. ‘Ivana Sert ile Güzellik Trendleri’ ve ‘Marka Sürdürülebilirliği’ BeautyEurasia’da BeautyEurasia’nın ikinci gününde ise daha çok pazarlama süreçlerine dair önemli gündem
konuları katılımcı ve ziyaretçiler ile buluşuyor. 13 Nisan’daki ilk oturum olan ‘Marka Sürdürülebilirliği’nde; gelişen teknoloji ve her gün ortaya çıkan yeni ihtiyaçlara paralel olarak, kozmetik sektörünün hem Türkiye’ de, hem dünyada hızla geliştiği dönemde sektörde kalıcı olmak, ivme kazanmak ve yüksek rekabet olan sektörde başarıyı yakalama konuları ele alınacak.

Öte yandan hızla büyüyen kozmetik pazarında, kişisel bakım ve güzellik ürünlerine olan talep artışından dolayı kozmetik şirketlerinin kendi mağazalarını açarak yaygınlaşmaları konusu ‘Franchise ve perakende zincirleri fırsatları’ oturumunda konuşulacak.

İkinci günün son oturumunda ise moda tasarımcısı Ivana Sert güzellik sırlarını ve trendlerini ziyaretçilerle paylaşacak. Fuarın son günü olan 14 Nisan’da ise etkinlik alanında çok özel saç şovları renkli görüntülere sahne olacak. Ivana Sert ‘Heart Breaker’ ile BeautyEurasia’da...
İlgi çekici panellerin yanı sıra ünlü isimleri de ağırlamaya hazırlanan BeautyEurasia Fuarı’nda Ivana Sert’de güzellik sırları ve trendlerini ziyaretçilerle paylaşmanın yanı sıra kendi adını taşıyan markasının yeni ürünü Heart Breaker rujlarının tanıtımını da yapacak. Fuarın ilk günü yapılacak lansman 9 numaralı salonda A810 numaralı stantta gerçekleştirilecek.

Kozmetik sektörü 2017’de yüzde 14 büyüdü 9,3 milyar TL’ye ulaştı. Sektör ve BeautyEurasia Fuarı hakkında görüşlerini dile getiren ITE Turkey Fuar Direktörü Filiz Mehmedova, “Özellikle son 10 yılda ülkemizde kozmetik sektörü hızlı bir büyüme gösterdi. 2017’nin ikinci yarısında ekonomide ve iç pazarda önemli bir toparlanma ve canlanma yaşanmasıyla birlikte yurtiçi kozmetik pazarı 2017 yılında yüzde 14 büyüyerek 9,3 milyar TL
büyüklüğüne erişmiştir. 2018 yılında ise ekonomik büyümenin ve iç pazardaki canlılığın sürmesi beklenmektedir. Bu çerçevede iç pazarda yüzde 15’lik bir büyüme beklentisi bulunmaktadır. İç pazarın yanı sıra sektörün ihracat performansında da gelişme devam ediyor. 2017 yılında kozmetik ürünleri ihracatı yüzde 2,5 artarak 1,5 milyar dolara yükseldi. 2018 yılında ise ihracat yaptığımız önemli ülkelerde ekonomi ve iç pazarlarda iyileşmeler ve daha hızlı büyümeler beklenmektedir. Bu nedenle 2018 yılında ihracatta yüzde 8-10 arasında bir artış yaşanabileceğini öngörüyoruz.” dedi.

36 ülkeden 350’ye yakın katılımcı ve 10.000’den fazla ziyaretçi Fuarların en efektif pazarlama ve pazarı öğrenme aktivitesi olduğunu belirten Mehmedova, “BeautyEurasia ile hem sektörün farklı paydaşlarını tek bir çatı altında bir araya getirmeyi hedefliyor, hem de nitelikli içeriğiyle yüzlerce katılımcı ve binlerce ziyaretçinin endüstrideki yeni gelişmelerden haberdar olmasını sağlıyoruz. Türkiye ve Avrasya Bölgesi’ndeki önemli tecrübe ve uzmanlığımızı, grubumuzun mevcut güçlü küresel ağı ile birleştirerek sektörün gelişimine katkı sağlamayı amaçlıyoruz. Geçtiğimiz yıl 33 ülkeden 258 katılımcı ile 91 ülkeden 7.471 ziyaretçiyi ağırlamıştık. Bu yıl 36 ülkeden 350’ye yakın katılımcıya ve toplamda 106 ülkeden 10.000’den fazla ziyaretçiye ulaşarak büyümemizi sürdürüp sektöre sağladığımız katkıyı daha da arttırmak istiyoruz.

Öte yandan geçtiğimiz yıl başarıyla yürüttüğümüz VIP Alım Heyeti Programını bu yılda hayata geçireceğiz. Program sayesinde katılımcılarımız, çok sayıda uluslararası üst düzey alıcı ile bir araya gelerek yeni tedarik sağlama, iş geliştirme ve ortaklık kurma imkânı buluyorlar. Türkiye, BDT (Bağımsız Devletler Topluluğu), Orta Doğu, Avrupa ve Latin Amerika’dan sektördeki çok sayıda VIP alıcı, Hosted Buyer alanında katılımcılarla tanışmaları için programa davet edilecek.”dedi.

12-14 Nisan 2018’de 14’üncü kez düzenlenecek olan BeautyEurasia, kozmetik sektörü temsilcilerine uluslararası alanda iş geliştirme, yeni satın alma, yeni iş ve iş birliği fırsatları yaratılmasına katkı sağlayan fuar, sektör liderlerini bir araya getirecek.

ITE Turkey Hakkında

ITE Turkey, 20 ülkede 32 ofisi, 1.000’i aşkın deneyimli personeliyle dünya çapında yılda 240 fuar ve konferans düzenleyen, uluslararası fuarcılık şirketi ITE Group’un Türkiye ofisidir. Türkiye’nin lider sektörlerinde lider fuarlar düzenleyen ITE Turkey, YEM Fuarcılık, EUF - E Uluslararası Fuar Tanıtım
Hizmetleri ve Platform Uluslararası Fuarcılık şirketlerinden oluşmaktadır.
               
Yapı, turizm, kozmetik, gıda, demiryolu teknolojileri, raylı sistemler ve lojistik sektörlerinde Türkiye’nin lider fuarlarını düzenleyen ITE Turkey gücünü, Türkiye ve bölgedeki deneyiminin yanı sıra grup şirketleri arasında yer aldığı ITE Group’un küresel ağından alıyor. ITE Turkey, fuarcılık sektöründeki güçlü küresel ağını içinde yer aldığı her bir sektöre aktararak, düzenlediği fuarlarda yeni iş, işbirliği ve satın alma fırsatları yaratıyor, bu sektörlerin gelişmesine katkıda bulunuyor.
www.ite-turkey.com

Platform Uluslararası Fuarcılık ve ITE Turkey Hakkında Uluslararası Kozmetik, Güzellik ve Kuaför Fuarı – BeautyEurasia, 2013 yılından itibaren ITE Turkey bünyesinde yer alan Platform Uluslararası Fuarcılık tarafından düzenlemektedir. Avrasya Bölgesi’ndeki en büyük kozmetik fuarı olan BeautyEurasia, her geçen yıl artan katılımcı ve ziyaretçi sayısıyla bölge sektörünün büyümesine doğrudan katkı sağlamaktadır.

0 YORUM

YORUM YAPIN

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER BAŞLIKLAR