Pazartesi , 10 Aralık 2018
HABERLER
ANASAYFA / HABERLER / Ambalaj Tasarımı Ulusal Öğrenci Yarışması 2016’ için başvurular devam ediyor.

Ambalaj Tasarımı Ulusal Öğrenci Yarışması 2016’ için başvurular devam ediyor.

Ambalaj Tasarımı Ulusal Öğrenci Yarışması’nda son gün 27 Haziran

Ambalaj Tasarımı Ulusal Öğrenci Yarışması 2016’ için başvurular devam ediyor.
ASD Ambalaj Sanayicileri Derneği ve Reed TÜYAP işbirliği ile bu yıl 12’incisi düzenlenen ‘Ambalaj Tasarımı Ulusal Öğrenci Yarışması 2016’ için başvurular devam ediyor. Yarışmada ilk üç sırayı paylaşan finalistlere para ödülü yanında öğrenim hayatları boyunca karşılıksız burs verilecek.
 
ASD Ambalaj Sanayicileri Derneği ve Avrasya Ambalaj İstanbul Fuarı organizatörü Reed TÜYAP işbirliği ile bu yıl 12’incisi düzenlenen ‘Ambalaj Tasarımı Ulusal Öğrenci Yarışması 2016’ için başvurular devam ediyor.
 
*Yarışma, üniversitelerin Güzel Sanatlar ve Mimarlık fakültelerinin Grafik ve Grafik Tasarım, Endüstri Ürünleri Tasarımı veya Endüstriyel Tasarım Bölümleri ve bu bölümlere eşdeğer lisans veya yüksek lisans düzeyinde eğitim gören tüm öğrencilerin katılımına açık.
 
Hem para ödülü hem de yılda on iki ay burs
Türkiye’de tasarım eğitimi alan öğrencilerin ambalaj tasarımı alanına yönelmelerini sağlamak ve uluslararası rekabet gücü yüksek bir sektör oluşmasına katkıda bulunmak amacıyla düzenlenen yarışmada ilk üç sırayı paylaşan genç yeteneklere para ödülü yanında öğrenim hayatları boyunca burs verilecek. İlk üç dereceyi paylaşan finalistler, 5bin TL, 3bin TL ve 2bin TL para ödülüne hak kazanacaklar. Mansiyon alan üç öğrenci ise 1000 TL para ödülünün sahibi olacak.
 
Ambalaj Sanayicileri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Sadettin Korkut: ‘‘Yarışmada projeleri mansiyonlar dahil ödüle layık bulunan öğrenci kardeşlerimiz Dünya Ambalaj Örgütü (WPO) ve Asya Ambalaj Federasyonu (APF) tarafından düzenlenen uluslararası yarışmalara katılabiliyorlar ve çok güzel başarılar elde ediyorlar. Yarışmamızda ilk üç dereceyi hak eden öğrencilerimize çeşitli ödüllerin yanı sıra; ‘ASD & TÜYAP Öğrenim Bursu' adı altında yılda 12 ay karşılıksız burs sağlayarak öğrenim hayatları boyunca onlara destek olmaya devam ediyoruz'' dedi.
 
Son başvuru tarihi 27 Haziran 2016 olan yarışmanın sonuçları 1 Temmuz 2016 günü açıklanacak.
 
* Diğer bölümlerde okuyan öğrenciler yarışmaya Grafik ve Grafik Tasarım ile Endüstri Ürünleri Tasarımı veya Endüstriyel Tasarım Bölümleri’nde eğitim gören öğrencilerle birlikte grup oluşturarak katılabilecekler.
 
Ambalaj Sanayicileri Derneği (ASD) Hakkında

Türkiye'deki önemli ambalaj sanayicilerini bünyesinde bir araya getiren ASD, 1992 yılında 39 ambalaj üreticisi tarafından kuruldu. Mayıs 2016 itibariyle 200’ün üzerinde üyesi bulunan ASD’nin amacı; Türkiye ambalaj sanayinin gelişmesine katkıda bulunmak, sektöre kimlik kazandırmak, ulusal ve uluslararası platformlarda sektörün temsil edilmesini sağlamak, üyeleri arasında birlik beraberlik ve dayanışmayı sağlamak, güçlendirmek ve daimi kılmaktır. 

0 YORUM

YORUM YAPIN

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER BAŞLIKLAR